Do jednych z najgorszych chwil naszego życia należy śmierć bliskiej osoby. Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą to piękne, a zarazem prawdziwe słowa. Nikt nie jest w stanie oddać cierpienia, jakie w takich chwilach przeżywa człowiek. Niestety, w takich momentach musi zdobyć się na siłę i zorganizować uroczystość pogrzebową.

W takich trudnych chwilach z pomocą może przyjść zakład pogrzebowy. Największe firmy oferują wszechstronne usługi pogrzebowe, które obejmują wszystkie czynności związane z transportem ciała nieboszczyka z miejsca zgonu, aż na cmentarz, wybór trumny lub urny, załatwienie wszystkich spraw formalnych z zakładem ubezpieczeń, szpitalem oraz parafią.

Duże firmy pogrzebowe posiadają w swojej ofercie specjalistyczne usługi takie jak kremacja zwłok. Kremacja polega na całkowitym spaleniu ciała zmarłego, a prochy umieszcza w specjalnej urnie i zakopuje do ziemi albo w specjalnej ścianie cmentarnej. Zakład pogrzebowy pomoże wybrać tradycyjną trumnę, urnę, krzyż. Większość zakładów pogrzebowych współpracuje z kwiaciarniami, których floryści wykonają wieńce i wiązanki żałobne.

usługi pogrzebowe mokotów
Cerber – Usługi pogrzebowe Mokotów może zaoferować na życzenie rodziny zmarłego muzykę, orszak – a pogrzeb może mieć charakter świecki lub kościelny.

W polskiej tradycji narodowej jest organizowanie uroczystości, na część zmarłego i osób go odprowadzających na miejsce wiecznego spoczynku, zwanej stypą. Podczas niej przybyli, czasem z bardzo dalekich stron, goście wspominają zmarłego i wydarzenia z nim związane. Wielkie firmy pogrzebowe posiadają w okolicach cmentarzy swoje domy pogrzebowe, gdzie taką uroczystość można zorganizować. Są one odpowiednio dopasowane i duże, aby pomieścić wszystkich uczestników pogrzebu. Jednym z nich jest Memento Mori – dom pogrzebowy Warszawa.

Jednak oprócz tej całościowej organizacji pogrzebu, równie ważny jest sposób jej organizacji i stosunek pracowników zakładu pogrzebowego do pogrążonej w smutku rodziny. Liczy się tutaj duże doświadczenie firmy w świadczeniu tego typu usług oraz duża wrażliwość i kultura osobista jej pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *