Dokonując przeglądu zagadnienia związanego z usługami pogrzebowymi i firmami z szeroko rozumianej branży pogrzebowej, nie wypada nie wspomnieć o Wielkopolsce. Nie bez znaczenia jest fakt, że w Poznaniu – stolicy Wielkopolski – największą popularnością cieszy się lokalny zakład pogrzebowy Poznań. To tu, jeszcze w XIX wieku powstawały najstarsze zakłady pogrzebowe np. Cyryl Rosiński w Gnieźnie czy Zakład Pogrzebowy w małej miejscowości BUK, które co prawda skupiały się na produkcji trumien i transporcie na cmentarz, ale takie były czasy i przyzwyczajenia. Do teraz we wschodnich częściach naszego kraju istnieje zwyczaj, aby ciało osoby zmarłej na pogrzeb oczekiwało w domu. Produkcja trumien i wysoka kultura prac stolarskich były bez wątpienia czynnikiem, dzięki któremu branża usług pogrzebowych w tej części kraju tak dynamicznie się rozwinęła.

Obecnie na terenie miejscowości Wągrowiec działa największa Polska firma produkująca trumny – Lindner. Firma znana jest z kontrowersyjnych w Polsce kalendarzy i produkcji ukierunkowanej głównie na całą Europę. Duże zakłady produkujące trumny funkcjonują w miejscowości Wolsztyn, Turek, Szamocin, Ostrzeszów, okolice Pleszewa itd.

usługi pogrzebowe poznań

 

Zakłady pogrzebowe w Poznaniu

Jeśli chodzi o mapę zakładów pogrzebowych to ciężko nadążyć nad jej aktualizacją, ponieważ pojawiają się co rusz nowe firmy, wymuszając na starych obniżenie cen czy inwestycje , choćby w lepszy karawan. Cechą wspólną dla rynku pogrzebowego tej dzielnicy, która widoczna jest również w stolicy jest fakt, że jeśli przedsiębiorca zainwestuje w elegancki karawan limuzynę, to stosuje go jako wyróżnik usług nie pobierając dodatkowych opłat. Jest to niewątpliwy atut, gdyż rodzina bez względu na koszt wydany na ceremonię traktowana jest niezwykle godnie.

Szacunek do rodzin przekłada się również w dużej mierze na popularność firm z Poznania, Swarzędza, Gniezna, Środy Wielkopolskiej. Standardem w tych miejscowościach jest oferowanie usług związanych z kosmetyką pośmiertną – tanatokosmetyką i tanatopraksją. Aby zapoznać się z ofertami poszczególnych firm pogrzebowych, dla przykładu Usługi Pogrzebowe Poznań. Warto skorzystać z portalu branży pogrzebowej, który prezentuje tylko wybrane, ale i najlepsze zakłady usług pogrzebowych z wielkopolski.

One Thought on “Usługi Pogrzebowe w Wielkopolsce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *