pogrzeby

Temat śmierci od wieków fascynuje swą tajemniczością. Dla jednych temat tabu, dla innych wyłącznie ból, żal i nieograniczony smutek. Jednakże w pewien nie do końca zrozumiały sposób zagadnienie śmierci stanowi sferę świętości, na którą składają się wierzenia, obrzędy oraz rozmaite praktyki religijne. Nieco inaczej rzecz ujmując, można uznać, iż sfera śmierci stanowi sacrum.

Nazwa zobowiązuje

Ten stereotyp twardą ścieżką utarł się w przekonaniach ludności współczesnej cywilizacji. Nic dziwnego, skoro ludzie lubią mieć wszystko pod kontrolą, a także ulokowane w pewnym niezmąconym porządku. Nic więc dziwnego, że jeden z zakładów pogrzebowych działających na terenie miast aglomeracji śląskiej przyjął tak znaczącą oraz doniosłą nazwę.
Sacrum to zakład pogrzebowy z wieloletnią tradycją, a także dużymi osiągnięciami w swojej nieprzeciętnej dziedzinie. Oprócz tego, że specjalizuje się w zorganizowaniu jednego z najważniejszych momentów istnienia człowieka – jego ostatniej drogi, równocześnie rozszerza perspektywę o bliskich zmarłego. Współpracują z firmą Revitum pomaga rodzinom ofiar wypadków uzyskać odszkodowanie, wspierając jednocześnie darmowymi poradami prawnymi.
Wracając jednak do kwestii organizacyjnych pochówku, Sacrum sprawia, iż jest ostatnia droga stanowi faktycznie sferę świętości. Jak na profesjonalistów przystało dokładnie, starannie oraz z niebywałą empatią wykonują powierzone im obowiązki.

Usługi pogrzebowe i nie tylko

Dom pogrzebowy Sacrum posiada długą listę usług, którymi dysponuje w swojej ofercie. I chociaż przyglądając się jej znajdziemy przede wszystkim pozycje związane bezpośrednio z czynnościami pogrzebowymi, współpraca nie musi się na tym kończyć. Bowiem oprócz działań takich jak załatwienie urzędowych formalności czy wybór szeroko rozumianej oprawy pogrzebu, można także liczyć na pomoc w zorganizowaniu odszkodowania. Dodatkowo osoby, które podejmą decyzję o pochówku bliskiego na Cmentarzu Parafialnym przy Kościele św. Anny w Zabrzu będą mogły w przyszłości korzystać z kompleksowych usług administracyjnych. To oznacza między innymi wykup miejsca na parcelę czy dzierżawę, a ponadto prace „naprawcze”, jakie mogą okazać się niezbędne w wyniku np. obsunięcia się grobu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *