Gdynia należy do miast, które rozwijały się – i według wielu – rozwijają nadal w najszybszym tempie w Polsce. Nic więc dziwnego, że przemierzając gdyńskie ulice, mijamy wiele osób – choć trudno jest określić, kto jest mieszkańcem Gdyni, a kto turystą.

zakład pogrzebowy gdynia

Mało kto jednak chce pomyśleć chwilę, że Gdynia to nie tylko to miasto, które widać. Zwłaszcza w pierwszych dniach listopada w blasku zniczy, które tworzą jakby tajemniczą granicę, ulega pewnemu ożywieniu (choć to nie jest do końca właściwie słowo) inne wielkie miasto. Miasto zmarłych. A właściwie kilka miast, z których największe to cmentarz w Gdyni Witominie.
Każde z miast ma też swoje dzielnice usługowe. Podobnie witomińskie miasto zmarłych. Przy ulicy, która prowadzi na ten największy cmentarz w Gdyni znajduje się najwięcej zakładów pogrzebowych, oferujących usługi pogrzebowe. Jednym z nich jest Orszak – Zakład pogrzebowy Gdynia.

cmentarz w Gdyni

Lokalizacja zakładów pogrzebowych

Zakłady pogrzebowe w Gdyni nie są jednak tylko i wyłącznie zlokalizowane przy tej jednej ulicy. Można je spotkać w różnych dzielnicach miasta. Niektóre dumnie prezentują swoje znaki z głównych arterii Gdyni, inne jakby ukrywają się w bocznych uliczkach. Niezależnie jednak, gdzie się znajdują, poszczególne zakłady pogrzebowe są rozpoznawalne przez mieszkańców Gdyni. Niektórzy mają już swoje sprawdzone, które darzą zaufaniem. Inni jeszcze nie mieli smutnej okazji sprawdzić czy zapewnienia, że zakłady pogrzebowe w Gdyni świadczą usługi pogrzebowe tylko i wyłącznie najwyższej jakości są zgodne z prawdą.

usługi pogrzebowe gdynia

Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy – nie tylko kto zamieszkuje miasto Gdynia – będzie musiał w którymś momencie życia taki smutny test przeprowadzić. Należy mieć nadzieję, że stanie się to jak najpóźniej i że do tego czasu usługi pogrzebowe, oferowane przez zakłady pogrzebowe, osiągną kolejny pułap jakościowy. Czy jednak przekona się o tym obecne czy już kolejne pokolenie – trudno powiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *