cmentarz

Śmierć bliskiej osoby to niezwykle trudny czas w życiu każdego człowieka. Jednak pomimo odczuwanego bólu koniecznym jest zebranie się w sobie i załatwienie wszelkich formalności, które są niezbędne aby móc pochować zmarłego. Jeżeli czujemy się na siłach możemy oczywiście na własną ręką rozpocząć organizację pochówku, nie mniej jednak zważywszy na okoliczności może być to na tyle trudne, że będzie wymagało wsparcia kogoś z zewnątrz.

W związku powyższym, jeżeli ostatnie pożegnanie ma się odbyć na terenie Zielonej Góry, to ze względu na rozwiniętą na tym terenie branżę pogrzebową z całą pewnością bez problemu znajdzie się firma świadcząca usługi pogrzebowe, która udzieli niezbędnego wsparcia podczas organizacji pogrzebu i załatwienia wszystkich formalności związanych ze śmiercią bliskiej osoby. Przykładem może być między innymi Zakład Pogrzebowy Kamińscy, który ze względu na swoje doświadczenie udziela pomocy przy przejściu przez wszystkie procedury formalno- prawne, które są związane z pochówkiem oraz zwrotem zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pogrzeb krok po kroku

Niezwykle ważnym jest jednak, aby w momencie śmierci bliskiej osoby powiadomić pogotowie i sprowadzić lekarza. Jeżeli targają nami zbyt silne emocje (co jest normalne w takiej sytuacji), można wybrać numer zakładu pogrzebowego Zielona Góra, który wykona ten telefon za nas, a następnie jego pracownicy udadzą się pod wskazany przez nas adres. Po stwierdzeniu przez lekarza zgonu wystawi on kartę zgonu na podstawie której w Urzędzie Stanu Cywilnego zostanie wydany akt zgonu. W momencie zaniesienie wszystkich niezbędnych dokumentów do zakładu pogrzebowego, z którym zdecydujemy się podjąć współpracę możemy spodziewać się przejęcie inicjatywy przez dom pogrzebowy i rozpoczęcie organizowania pochówku, czym my nie będziemy musieli się już zajmować. Współpraca z zakładem pogrzebowym może odbyć się nawet w sytuacji, kiedy pogrzeb ma się odbyć bez księdza, czyli tak zwany pogrzeb świecki, gdyż działa on niezależnie od wiary i wyznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *