formalności pogrzebowe olsztyn

Śmierć bliskiej osoby to bardzo trudne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Niestety spokojne przeżywanie żałoby bardzo mocno utrudniają wszystkie formalności pogrzebowe, które spoczywają na rodzinie zmarłego. Dlatego tak ważny jest wybór dobrego zakładu pogrzebowego. Pracownicy kompetentnej firmy pogrzebowej przejmą na siebie wszelkie formalności wynikającej z organizacji pogrzebu. Lista najlepszych zakładów pogrzebowych w Olsztynie można znaleźć w wyszukiwarce pogrzebowej FUNER Olsztyn.

Jakie formalności pogrzebowe trzeba wykonać?

Na organizację pogrzebu składa się bardzo dużo formalności i znajomość litery prawa. Należy zacząć od wyrobienia aktu zgonu w USC. Następnie trzeba podjąć formalności cmentarne, a na samym końcu złożyć dokumenty związane z samym pochówkiem. Organizacja pogrzebu jest więc bardzo czasochłonna, ale sprawdzony zakład pogrzebowy w Olsztynie przejmie na siebie wszystkie te formalności, tym samym odciążając rodziny z tego przykrego obowiązku. Ponadto dzięki odpowiedniemu doświadczeniu, wybrany zakład pogrzebowy wszystkie formalności podejmie bardzo sprawnie, aby w jak najkrótszym terminie można było pochować zmarłego.

zakład pogrzebowy Olsztyn

Organizacja pochówku

Organizacja pochówku składa się z wielu etapów. Pierwszym z nich jest wybór formy pochówku, a więc tego czy ciało ma zostać pochowane w trumnie, czy ma być spopielone. Pochówki tradycyjne nadal są najpopularniejszą formą pożegnania, jednak pochówek w urnie z roku na rok staje się coraz częściej wybierany. Zakład pogrzebowy w Olsztynie przejmie na siebie wszelkie kwestie logistyczne, zorganizuje przewóz ciała i zarezerwuje termin w kaplicy. Ponadto pracownicy dobrych zakładów pogrzebowych oferują również wszelkie niezbędne akcesoria, czy też wiązanki, nekrologi, klepsydry, a także wiele innych.

Więcej o akcesoriach pogrzebowych można przeczytać w artykule o dodatkach pogrzebowych.

Podsumowując najważniejsze formalności pogrzebowe w Olsztynie:

  • wyrobienie aktu zgonu w USC,
  • określenie dnia pogrzebu,
  • wybrania cmentarza i kwatery,
  • określenie formy pogrzebu,
  • wybór oprawy pogrzebowej,
  • wybór akcesoriów funeralnych,
  • określenie rodzaju pogrzebu – świecki lub wyznaniowy,
  • formalności związane ze zwrotem zasiłku pogrzebowego.

Opieka nad grobami

Bardzo istotną usługą jest również opieka nad grobami. Na taką usługę powinny zwracać uwagę szczególnie te osoby, które same nie mogą regularnie zadbać o grób swoich bliskich. Dzięki portalowi FUNER z łatwością można znaleźć zakład, który oferuje opiekę nad grobami w Olsztynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *